Rolleres balesetből is akadt bőven a nyáron

Ahogy lassan véget ér a nyár, szeretnénk megosztani tapasztalatainkat az idei szezon leggyakoribb baleseteiről. Sürgősségi Betegellátó Osztályunk szakemberei az elmúlt hónapokban sajnos sok esetben találkoztak:
🚴közlekedési balesetekkel (kerékpáros, rolleres, motoros és autós sérülések),
🏊‍♀️ kisebb vízi balesetekkel,
⛹️‍♀️ sport- és szabadtéri sérülésekkel (ficamok, törések, napszúrás).
 
Bár a legtöbb eset szerencsére enyhébb kimenetelű volt, ismét bebizonyosodott: a megelőzés életet menthet‼
☝Sürgősségi Betegellátó Osztályunk munkatársai néhány jó tanácsot fogalmaztak meg a következő szezonokra:
✅ Mindig viseljenek sisakot kerékpározás, motorozás vagy gördeszkázás közben és tartsák be a KRESZ szabályait!
✅ A biciklivel, rollerrel közlekedők körültekintően keljenek át a zebrán (sokszor előfordul, hogy szinte a semmiből érkezve nagy sebességgel, körültekintés nélkül hajtanak át a gyalogátkelőn)
✅ Vízparton ne hagyják felügyelet nélkül a gyermekeket, és felnőttként is legyenek körültekintőek!
✅ Hőségben ügyeljenek a megfelelő folyadékbevitelre és a nap elleni védelemre!
 
Bízunk benne, hogy közös odafigyeléssel és felelősségteljes magatartással a jövő nyár még biztonságosabb lehet mindannyiunk számára.💙