A rendelés helye: L épület földszint ( térkép )

A rendelés telefonszáma:
06 34 515-504

Igénybevétel módja:
A rendelés csak előjegyzés alapján vehető igénybe.

Rendelési szünet 2024. 10.10.., 11. 25. 

Rendelési idő

Hétfő
07:00 - 15:00
Kedd
07:00 - 15:00
Szerda
07:00 - 15:00
Csütörtök
07:00 - 15:00
Péntek
07:00 - 15:00


Hogyan kérhet előjegyzési időpontot?

  • Személyesen és telefonon a Betegfelvételi Irodán (H épület
    Betegfelvételi Iroda telefonszámai:
    06 34 515 560, 06 34 515 549 vagy a 06 34 515-550
  • ONLINE időpontkérés az EgészségAblak (Eablak) alkalmazáson keresztül

Online foglalásnál kérjük vegyék figyelembe, hogy elsősorban felnőtt betegek ellátása történik, sürgős szükség esetén fogadunk gyermekeket.

Hogyan tud bejelentkezni a szakrendelésre?

Időponttal rendelkező betegünk a „L” ÉPÜLET földszintjén kihelyezett sorszámadó automatánál tud hívószámot húzni. Az érintőképernyős panelen (KIOSK) az „IDŐPONTRA ÉRKEZTEM” gombra kattintva, TAJ számának megadásával kapja meg sorszámát. A kinyomtatott dokumentumon szerepel az Ön időpontja (óra, perc), valamint a szakrendelő megnevezése, hogy hol található (emelet, szobaszám).
Betegirányító kollégáink segítenek mind a hívószámok nyomtatásában, mind az útbaigazításban. Forduljanak hozzájuk bizalommal!

Mivel foglalkozik a rendelés, milyen panaszokkal, tünetekkel, betegséggel lehet ide fordulni?

Füldugulás, halláscsökkenés, elhúzódó, a háziorvos kezelése után sem gyógyuló torokfájdalom, elhúzódó lázas állapot, arcidegbénulás,elhúzódó fül-orr-gégészeti panaszok (orrváladékozás, arcfájdalom, köhögés, orrvérzés, fülbe sugárzó fájdalom, rekedtség, fülzúgás), fül-orr-gégészeti daganatos betegség gyanúja, középfülgyulladás, mandula körüli gennyesedés gyanúja, gége -, ajak- és gégevizenyő, allergiavizsgálat.

Mit kell magával hoznia a szakrendelésre?

TAJ-kártya, személyes okmányok, korábbi orvosi leletek, beutaló.

Fontos!

Sürgős ellátást igénylő ellátások körét az 52/2006. (XII. 28.) EüM rendelet a sürgős szükség körébe tartozó egyes egészségügyi szolgáltatásokról című rendelet szabályozza.

Kiemelnénk az alábbiakat:

  1. Életet veszélyeztető, vagy maradandó egészségkárosodás veszélyével járó (külső vagy belső) vérzés
  2. Sokk megelőző és sokkos állapotok, életveszélyes allergiás és anaphylaxiás állapotok, szisztémás és poliszisztémás autoimmun betegségek krízis-állapotai
  3. Akut légzési elégtelenség, légút szűkület (Pl. gégeödéma, asthmás roham, idegentest, fulladás)
  4. Elsődleges sebellátás
  5. Infektológiai kórképek, melyek önmagukban vagy szövődményeik révén az életet veszélyeztető állapotot idéznek elő.

Nem kötelező éhgyomorra jönni, de gégevizsgálat során, a garatrelfex miatt, hányinger alakulhat ki. Aki tudja, hogy erős garatreflexe van, inkább ne egyen a vizsgálat előtt. Előfordulhat, hogy a rendelést ellátó orvost a műtőbe hívják, ilyenkor az ellátás szünetel. Emiatt a várakozási idő elhúzódhat, kérjük a betegek türelmét és megértését.

Területi ellátási kötelezettség:

Az ÁNTSZ által közzétett listában megtekintheti a Szent Borbála Kórház területi ellátási kötelezettségét, szakma szerinti bontásban.
Itt érhető el és tekinthető meg a lista.

2021.01.05

Csecsemő hallásvizsgálat újból Tatabányán

Három és hat hónapos babák hallásszűrése 2021. január 5-től újból Tatabányán működik, a szakrendelés kórházunkban elérhető. Az újszülöttek hallásvizsgálatát az egyik legelterjedtebb módszerrel az un. OAE […]
2021.01.05

Újból elérhető a hallásvizsgálat

Változatlan helyszínen, változatlan rendelési időben újból elérhető az audiológia. Kórházunkban felkészült szakszemélyzet, biztosítja a teljes körű kivizsgálást. Korszerű eszközökkel felszerelt szakrendelőnkben személyre szabott hallásgondozással várjuk tisztelt […]