Központi Radiológia – Mágneses Rezonancia vizsgálat (MRI)

A rendelés helye: H épület alagsor(térkép)

Igénybevétel módja:
A rendelés előjegyzés alapján szakorvosi beutalóval vehető igénybe.

Hogyan kérhet előjegyzési időpontot?
Telefonon: 06 34 515 432 , 10.00 – 14.00 óra között
Személyesen: H épület alagsor recepció

A szakrendelésen dolgozó orvos: Dr. Pajor Péter osztályvezető főorvos
Az elvégzett vizsgálatok kiértékelése távleletezéssel történik.

Rendelési idő:

Hétfő
Kedd
Szerda
Csütörtök
Péntek

Általános tájékoztatás

Kérjük, beutalóját készítse elő, mert az azon szereplő adatokat kérdezni fogja kollégánk. Elérhetőséget kérünk - mobil, vagy vonalas telefonszám -, hogy bármilyen technikai vagy egyéb probléma esetén értesíteni tudjuk Önt. Az előjegyzés alkalmával kérjük, tájékoztassa kollégánkat fennálló terhességéről, ha szívritmus szabályozót (pacemakert) visel, testsúlya több mint 120 kg, idegen test van a szervezetében.

Hogyan történik a betegfelvétel, hol van a regisztráció?

A betegfelvételt az alagsori recepció látja el.

Mire számítson a rendelésen?

A vizsgálatra kérjük hogy mindig ékszerek nélkül jöjjön! A vizsgálatra a beszólítás nem érkezési sorrendben, hanem az előjegyzés, a vizsgálat típusa szerint történik.

Mit kell magával vinnie?

BEUTALÓ, TAJ-kártya, személyes okmányok, korábbi - jelen betegségével összefüggő orvosi leletek és képanyag (CD), a kitöltött Beleegyező Nyilatkozat (ha van), CD-t, amennyiben az írott leleten kívül az elkészült kép(ek)re is szükség van, úgy üres, írható lemezt legyen szíves hozni, melyet a vizsgálat készülte előtt kell az asszisztensnek átadni.

Milyen egyéb utasításokat kell követni?

A lelet elkészültének időpontjáról közvetlenül a vizsgálat után kap tájékoztatást. A leletkiadás 07.30-16.00 óra között (és CD, ha hozott) személyi igazolvány, vagy TAJ kártya bemutatása ellenében a röntgen recepción. Amennyiben vizsgálati eredményét nem személyes veszi át, leletkiadás - adatvédelmi okokból - csak meghatalmazással történhet.

Van- e várólista?

Igen, a vizsgálat típusától függően 2-6 hónap.

Területi ellátási kötelezettség:

Az ÁNTSZ által közzétett listában megtekintheti a Szent Borbála Kórház területi ellátási kötelezettségét, szakma szerinti bontásban.
Itt érhető el és tekinthető meg a lista.