Tájékoztatás csomagok átvételéről – átadásáról – hazaadásáról

BEÉRKEZŐ CSOMAGOK LEADÁSÁNAK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI

• A bent fekvő betegek számára a hozzátartozók a csomagot mindennap reggel 7-órától  18-óráig adhatják le.
  • A csomagok leadásának helyszíne a Főbejárat portája.
  • A portaszolgálat dolgozója 4-órán belül eljuttatja a csomagot, a csomagon megjelölt osztálynak.
  • A csomagok átadása az osztályon a műszakban dolgozó ápolóknak történik. A betegek részére a csomagokat az osztályos ápolók adják át.
  • A csomag elvesztéséért, az abban elhelyezett értéktárgyakért, készpénzért felelősséget nem tudunk vállalni, lehetőség szerint, ezt a csomag ne tartalmazzon.
  • A csomag átvételekor átvételi elismervényt nem adunk.

A csomagok mérete, formai és tartalmi követelményei

• Kizárólag 60 l-es szemeteszsák méretű maximum 6 kg súlyú dupla, fertőtleníthető nylon zsákban elhelyezett csomag adható le zárt, tiszta csomagolásban.
  • A csomagra olvasható módon, nagy nyomtatott betűkkel fel kell feltüntetni a beteg nevét és az ellátást biztosító osztály és kórterem megjelölését.
  • A csomag tartalmazhat általános ruházati, tisztálkodási és használati eszközöket, továbbá:
    1.  Egyedi gyógyszert, táplálék kiegészítőt, vitamint.
    2. PET palackos üdítőt, ásványvizet maximum 6 literig.
  • ÉTELT NEM lehet sem a csomagban, sem külön elhelyezni, behozni.

KIMENŐ CSOMAGOK LEADÁSÁNAK RENDJE

NEM COVID osztályon kezelt betegeknek:

• Az átadás céljából a beteg a tisztítandó ruhaneműt dupla, fertőtleníthető nejlon zsákban zárt állapotban, a hét minden napján 7 -8 óráig adhatja át az osztályos nővérnek.

Kérjük, hogy csak akkor adjon le csomagot, amennyiben a hozzátartozója az nap el tud jönni érte. Előtte telefonon egyeztessen hozzátartozójával!

• A hozzátartozó a csomagot minden nap reggel 10-18.00 óráig veheti át a Főportánál.
  • Amennyiben aznap a csomag nem kerül átvételre a hozzátartozó részéről, a portaszolgálat másnap visszaviszi az osztályra.
  • A csomag átvételekor átvételi elismervényt nem adunk.
  • A csomagon fel kell tüntetni, a beteg nevét, telefonszámát, az átvevő hozzátartozó nevét, telefonszámát és az osztály nevét is. A csomag kizárólag ruhaneműt tartalmazhat. A csomag elvesztéséért, az abban elhelyezett értéktárgyakért, készpénzért felelősséget nem tudunk vállalni, lehetőség szerint ezt a csomag ne tartalmazzon.

COVID osztályt elhagyó fekvőbetegnek:

• COVID osztályt elhagyó fekvőbetegnek a kórházba behozott személyes tárgyait (ruhanemű, tisztálkodószer, stb.) az osztályos nővér 2 hét időtartamra elkülöníti, azt a beteg vagy az általa meghatalmazott hozzátartozó az elkülönítés leteltével kaphatja meg. Kérjük, hogy keresse meg az osztályost nővért és egyeztessenek az átvétel időpontjáról.