Dr. Lőke János főigazgató

Dr. Lőke János főigazgató közleménye – Május 13-án, szerdán a Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya ellenőrzést, majd május 15-én a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának munkatársai utóellenőrzést tartottak a Szent Borbála Kórház tatabányai telephelyén.

Létszámhiányunk kivételével semmilyen, a zárlatot indokoló hiányosságot nem találtak.
Megállapították, hogy elegendő és megfelelő minőségű védőfelszereléssel és fertőtlenítőszerrel rendelkezünk, s azok használata is a szabályoknak megfelelő.
Megállapították, hogy mind a jelenlegi, mind a tervezett folyamataink megfelelnek az előírásoknak, esetenként azoknál szigorúbbak.
Kérték, hogy az újranyitással kapcsolatos terveink egyes részleteit küldjük meg írásban. Ezt még aznap, 15-én este megtettük.
Mindezek alapján reméljük, hogy a hét folyamán, létszámunk rendeződésével ismét elindulhat a gyógyító munka a Szent Borbála Kórházban, és betegeink számára meg tudjuk adni a megfelelő ellátást.