Kapcsolattartási jogok a látogatási tilalom alatt

2020. július 13. – A kormányzati szigorító intézkedésekkel összhangban Betegeink érdekében továbbra is fenntartjuk a látogatási tilalmat. Egyben kérjük, hogy kórházi tartózkodásuk alatt az óvintézkedések betartásával csak a legszükségesebb esetben létesítsenek kapcsolatot hozzátartozójukkal.

Látogatási tilalom alatt is biztosítjuk a kapcsolattartási jogokat:

• A súlyos állapotú betegeknek joga van arra, hogy az általa megjelölt személy mellette tartózkodjon. A belépéshez szükséges, hogy a hozzátartozó engedéllyel rendelkezzen.
  • Kiskorú betegnek joga van, hogy a szülője/törvényes képviselője mellette tartózkodjon.
  • A szülő nőnek joga van, hogy az általa megjelölt nagykorú személy a vajúdás és a szülés alatt folyamatosan vele lehessen. A szülést követően újszülöttjével egy helyiségben helyezzék el.
  • Hozzátartozó által behozott csomagokat átvesszük, és átadjuk a betegnek.